077-3508500
רפואת ספורטעל פי חוק הספורט כל אדם המעוניין לעסוק בספורט תחרותי, לרבות מירוצים וטריאטלון, וכן כל אדם המעוניין להתאמן בחדר כושר צריך להמציא אישור רפואי.
כמו כן קובע חוק הספורט, שאגודת ספורט, קבוצת ספורט או עמותת ספורט לא ישתפו ספורטאים בתחרויות ספורט המאורגנות מטעמם או על ידן, אלא אם כן הספורטאים נבדקו תחילה בדיקות רפואיות ונמצאו כשירים.
חוק הספורט קובע, שעד גיל 30, האישור הרפואי יכלול בדיקה רפואית של רופא ובדיקת א.ק.ג במנוחה. מגיל 30 ואילך, קבלת אישור רפואי לעסוק בספורט או להתאמן בחדר כושר מצריכה בדיקת רופא וביצוע א.ק.ג. במאמץ ( בדיקת ארגומטריה ).
רופאי המשפחה שעד לא מזמן הסכימו לתת לרוב המטופלים אישור לפעילות בחדר כושר, נרתעים לאחרונה ובצדק ממתן אישור שכזה ללא בדיקה תפקודית.
בדיקת ארגומטריה היא הבדיקה המינימלית לקביעת תפקוד הלב. בנוסף לקביעת הכושר הגופני וקביעת דופק המטרה לפעילות גופנית, הארגומטריה מאפשרת לזהות איסכמיה ( רעב לחמצן בשריר הלב ) והפרעות קצב. בדיקות רפואיות לספורטאים אמורות לכלול גם אקו לב, אך בדיקה זו לא נכללת בחוק הספורט.

 

להלן הבדיקות הרפואיות לספורטאים בהתאם למה שנקבע בחוק הספורט:
בדיקות רפואיות לספורטאים
עד גיל 30 הספורטאים תעשה בדיקה במנוחה בלבד.
ספורטאים בין גילאי 30-40 יעברו בדיקת לב במאמץ ( ארגומטריה ) בגילאים קבועים 30, 34, 37 ו-40.
מגיל 40 יעבור ספורטאי בדיקת לב במאמץ אחת לשנה.
הבדיקות תבוצענה ב"תחנה לרפואת ספורט" המאושרת ע"י משרד הבריאות.
 
התחנה לרפואת ספורט בהרצליה
בהרצליה במרכז העיר, במתחם לב העיר, פועלת תחנה לרפואת ספורט, המאושרת ע"י משרד הבריאות, המבצעת בדיקות רפואיות לספורטאים בכל סוגי הספורט ( לרבות טריאטלון, מרתון, מירוצים עממיים, שחייה, קרב מגע, טניס ומשחקי כדור )
אישור רפואי לחדר כושרבנוסף לאישורים לספורט תחרותי ואישור רפואי לחדר כושר, יש בתחנה טיפולי פיזיותרפיה לספורטאים וכן אבחון רפואי של רופא ספורט ו/או אורטופד ספורט, לאבחון פציעות ספורט וטיפול בפציעות ספורט ( פציעות ספורט שכיחות: נקע בקרסול, מניסקוס ברך, קרע בגיד כתף וכאבי גב )
צוות התחנה לרפואת ספורט כולל: רופא ספורט, אורטופד ספורט, פיזיותרפיסט ספורט, פיזיולוג מאמץ, טכנאי ארגומטריה, תזונאית ספורט ופסיכולוג ספורט.
 
 

להזמנת בדיקות רפואיות ( לתחרות ספורט או חדר כושר ) או לאבחון וטיפול בפציעת ספורט: פרולייף הרצליה – מתחם לב העיר, קומה שנייה, רח' בן גוריון 2 , הרצליה, טל' 077-3508500